Czy stać Cię na brak systemu zabezpieczającego firmę?


Rzecz ogólnie znana i często powtarzana „Polak mądry po szkodzie”. Niestety to, że często powtarzamy te słowa, nie oznacza że w końcu zmądrzeliśmy i działamy profilaktycznie. Wiele osób decyduje się na alarmy czy zamontowanie kamery dopiero po tym, jak jego firma poniosła straty związane z włamaniem, lub nieuczciwym działaniem pracownika lub osób trzecich.

Od czego zacząć
Kiedy zdecydujemy się na zainstalowanie systemu zabezpieczającego, najlepiej jest zacząć od kontaktu z profesjonalistami. Firma Asmex odradza samodzielne projektowanie i dobieranie sprzętu, ponieważ wbrew pozorom sprawa jest bardzo złożona i laik może sobie nie poradzić.

Dlaczego warto zawołać fachowca
Po pierwsze, osoba znająca temat zobaczy miejsce, gdzie chcemy zamontować kamery czy alarmy i zaproponuje urządzenia o właściwych parametrach. Niewłaściwie dobrana kamera, może okazać się zupełnie nieużyteczna. Przykładowo zamontujemy kamerę, która będzie monitorowała parking, a w efekcie okaże się, że po pierwsze niewidoczne są rejestracje pojazdów, a po drugie kamera jest zamontowana w takim miejscu, że w godzinach popołudniowych oślepia ją słońce. Więc za wiele mamy do stracenia, aby samemu bawić się w instalatora. Sprawa montażu zabezpieczeń jest na tyle poważna, że koniecznie skorzystajmy z wiedzy fachowców.

Alarm czy monitoring
To już zależy od naszych potrzeb. Jeśli dokładnie przedstawimy pracownikowi firmy Asmex o co nam chodzi, co jest dla nas najważniejsze, wtedy fachowiec doradzi co będzie dla nas właściwym wyborem. Jedna rzecz, o której warto wiedzieć, to że alarmy są tylko alarmami, natomiast kamery monitorujące mogą także posiadać funkcję alarmu. Dodatkowo jeśli zajdzie taka potrzeba, to można połączyć ze sobą system alarmowy z instalacją monitującą. Obie instalacje będą ze sobą współdziałały co wpłynie na jeszcze lepsze rezultaty w zabezpieczeniu naszego dobytku.

To nie taki majątek, jak się wydaje
W dzisiejszych czasach mamy dostęp do tak dużej ilości firm produkujących alarmy czy kamery, że każdy znajdzie coś na miarę swoich potrzeb i zasobności portfela. Naprawdę stać Cię na zabezpieczenie firmy, zadzwoń, napisz to nic nie kosztuje.

Z powyższych faktów można w łatwy sposób policzyć, że taniej jest zainstalować system zabezpieczający firmę, ponieważ koszty związane ze zniszczeniami i stratami po włamaniu są kilkakrotnie wyższe.